تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۱ - ۱۷: ۱۹
یک متخصص تغذیه در گفتگو با کافه رسانه

پوست این میوه قند خون را کنترل می کند

انگور
پوست میوه انگور می تواند در کنترل قند خون و نفروپاتی دیابتی مفید باشد. 

دکتر مینا عبدالهی متخصص نغذیه در گفتگو با خبرنگار کافه رسانه گفت: انگور یکی از میوه های بهشتی بوده که در طب سنتی و اسلامی ما و همچنین بسیاری از کشورهای دنیا جایگاه ویژه ای دارد. انگور غنی از ویتامین های C و A و املاح بوده و به تقویت سیستم ایمنی کمک می کند. 

وی افزود: انگور و عصاره هسته آن با داشتن محتوای بالای پروسیانیدین ها دارای خواص آنتی اکسیدانی بوده که رادیکال های آزاد را می بلعد و کلسترول را کاهش می دهد. همچنین در سلامت قلب و عروق موثر بوده و پوست آن می تواند در کنترل قند خون و نفروپاتی دیابتی مفید باشد. 

این متخصص تغذیه با بیان اینکه انگور دارای اثرات ضد سرطانی است تصریح کرد: این میوه با داشتن غلظت بالای آنتی اکسیدان ها از سلامت چشم ها حمایت می کند. 

وی ادامه داد: انگور منبع ریزمغذی هایی نظیر مس، آهن و منگنز است که همگی در تشکیل و قدرت استخوان ها نقش مهمی دارند. علاوه بر این انگور در درمان آسم و نیز سنگ های کلیوی دارای اثرات درمانی قابل توجهی است. 

دکتر عبدالهی خاطرنشان کرد: انگور می تواند بدن را از عفونت ها از جمله عفونت های باکتریایی روده ای محافظت کند و در بیماری های مغز و اعصاب از جمله آلزایمر و پارکینسون می تواند در محافظت مغز موثر باشد.

 

برچسب برچسب ها » میوه ، انگور ، قند خون ، دیابت
لوگوی ویترین