تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۳۱ - ۳۳: ۱۸

چربی شکمی مقاوم ترین چربی در برابر رژیم لاغری/با این ورزش ها شکمتان را آب کنید

چربی شکم
چربی شکمی مقاوم ترین چربی در برابر رژیم لاغری و ورزش است که راه درمان آن رژیم غذایی اصولی و ورزش خواهد بود.

به گزارش کافه رسانه، افزایش چربی دور شکم علاوه بر اینکه در زیبایی اندام اختلال ایجاد می کند، با بیماری های قلبی عروقی و متابولیکی نظیر دیابت در ارتباط است و خطر سکته های قلبی و مغزی را افزایش می دهد. 

چربی شکمی مقاوم ترین چربی در برابر رژیم لاغری و ورزش است که راه درمان آن، رژیم غذایی اصولی و ورزش است. ورزش هایی مانند دراز نشست یا پیاده روی با سرعت متوسط و یا دوچرخه سواری بر روی عضلات شکم تمرکز دارند و سبب تقویت عضلات شده و مفید هستند. 

همچنین شنا بسیار مفید است. البته ورزشها حدود یکساعت در روز برای ۵-۳ روز در هفته توصیه می شوند. لازم است بدانید ورزشهای مخصوص شکم به تنهایی و بدون رعایت رژیم غذایی ممکن است اثری نداشته باشد لذا برای رسیدن به هدف، حفظ وزن متعادل در کنار ورزش ها بسیار مهم است.

در طب سنتی ادویه ها و سبزیجاتی هستند که در کنار پرهیزات غذایی به کوچک کردن شکم و پهلو کمک می کنند که م یتوان به زیره، کنجد، هل و سیاه دانه اشاره کرد که به جذب و هضم هر چه بیشتر چربی ها و رسیدن به تناسب اندام کمک زیادی می کنند. 

دانشمندان ایرانی از دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی مطالعاتی را بر روی ۸۸ زن که چربی شکمی و اضافه وزن داشتند انجام دادند. آنها از پودر زیره برای این تحقیق استفاده کردند.

دسته اول ۳ گرم پودر زیره را با ۵ گرم ماست مخلوط کرده و به طور روزانه مصرف کردند گروه دوم نیز تنها با مصرف ماست (بدون افزودنی) مورد کنترل وزن قرار گرفتند. هر دو گروه مورد مشاوره تغذیه قرار گرفته و مصرف کالری آنها به ۵۰۰ کالری کاهش یافت.

 

 

لوگوی ویترین